KNJIGE
Milan Balažic je rojen 19. oktobra 1958 v Ljubljani. Diplomiral je iz političnih ved na Fakulteti za sociologijo, politične vede in novinarstvo leta 1985. Magistriral in doktoriral je iz sociologije kulture na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani leta 1992 in 1994.
V času slovenske demokratizacije je bil član vodstva Zveze socialistične mladine Slovenije (ZSMS) in član kolegija Odbora za varstvo človekovih pravic. Bil je podpredsednik Stranke demokratične prenove, leta 1990 pa je izvoljen za poslanca v prvi slovenski demokratični parlament, v katerem je deloval kot predsednik odbora za notranjo politiko. Na Ministrstvu za zunanje zadeve Republike Slovenije je kot državni podsekretar opravljal delo vodje Oddelka za analize in razvoj. Bil je tudi ustanovitelj in predsednik prve slovenske Diplomatske akademije. Prav tako je opravljal dolžnosti državnega sekretarja za strateške zadeve in uradnega govorca Ministrstva za zunanje zadeve. Bil je veleposlanik Republike Slovenije v Avstraliji, na Novi Zelandiji, v Indoneziji in ASEAN-u.
V akademski sferi je bil docent za teoretsko politologijo na Fakulteti za politične vede. Na omenjeni fakulteti je bil predstojnik Katedre za teoretsko politologijo in predstojnik Oddelka za politologijo. Napisal je številne znanstvene študije in dela na temo politične filozofije, zgodovine, epistemologije in psihoanalize. V znanstvenih revijah je objavil več člankov, se ukvarjal s publicistiko in politično analizo političnih, družbeno-ekonomskih in varnostnih dogajanj v Sloveniji, na Balkanu, v Evropi in po svetu. Predaval je na univerzah in diplomatskih akademijah v Londonu, Parizu, Budimpešti, Bratislavi, na Dunaju, v Beogradu, Berlinu, Dublinu, Moskvi, Zagrebu, Seulu, Melbournu, Canberri in Sydneyu.
Od leta 2014 mu je vsiljena vloga disidenta. Leta 2016 s somišljeniki ustanovi gibanje Nova prihodnost, katerega poglavitna naloga je izboljšati življenje državljank in državljanov Slovenije.
Imate vprašanje glede knjig ali gibanja Nova prihodnost? Lahko pišete direktno avtorju na e-naslov milan.balazic@novaprihodnost.si, ali pa uporabite kontaktni obrazec.